Turniej Małego Smoka

W sobotę, 14 października 2018 roku w  hali sportowej w Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju, odbyła się IV Turniej Małego Smoka. Organizatorem turnieju był  Buski Klub Kung-Fu „Yantai” i został objęty patronatem sportowym przez Polski Związek Wushu.

Głównym pomysłodawcą, inicjatorem i organizatorem turniejów jest Prezes Buskiego Klubu Kung Fu „Yantai” Andrzej Cupryjak-Socha. W ogólnopolskich zawodach wzięło udział 54 zawodników z kilku klubów z Gdyni, Wrocławia, Tarnowa, Wieliczki, Krakowa oraz Buska-Zdroju. Turniej został przeprowadzony z podziałem na 36 konkurencji zgodnie z podziałem na kategorie wiekowe oraz stopnień zaawansowania.  Patronatem Honorowy objęli Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora. Dziękujemy serdecznie Panu Staroście i Panu Burmistrzowi  za  wsparcie okazane  Andrzejowi Cupryjak – Socha oraz środowisku związanemu ze  sportem wushu w Polsce. Bardzo dziękujemy Andrzejowi Cupryjak – Socha  za organizację kolejnej edycji Turnieju Małego Smoka. Dziękujemy także za pomoc głównym trenerom klubów startującym w zawodach, tj: shifu Krzysztofowi Brzozowskiemu z Gdyni, shifu Mariuszowi Targosowi z Wrocławia, shifu Tomaszowi Chabowskiemu, Sabinie Goraj Chabowskiej, Sandrze Jędrzejowskiej z Wieliczki, shifu Robertowi Maślance z Tarnowa, shifu Joannie Skamli z Krakowa.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i osobom zaangażowanym w organizację imprezy.  Drodzy Państwo Wasza pomoc była nieoceniona i przyczyniła się do promocji wushu w naszym kraju. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas organizacji 5 edycji Turnieju Małego Smoka w Busku Zdroju.

Zarząd Polskiego Związku Wushu

TOP