Podsumowanie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa Wushu Sportowego

11.12.2016 | Odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa Wushu Sportowego. Zawody w Ośrodku Olimpijskim, na ul. Kolnej zorganizowała Krakowska Szkoła Wushu prowadzona przez Michała Adamowicza.

W Otwartych Mistrzostwach Krakowa uczestniczyli zarówno zawodnicy trenujący formy sportowe, jak również najmłodsi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Wushu (konkurencje „Pierwszego Kroku”).

W „Pierwszym Kroku” Organizatorzy wprowadzili podział na dwie konkurencje: pierwszą dla najmłodszych – Wu Bu Quan, drugą dla dzieci powyżej 10 roku życia  – Ji Duan (można było wystąpić również w parze – Shang Ji Duan), która jest formą podstawową zatwierdzoną przez EWUF (European Wushu Federation).Konkurencje w turnieju głównym zostały przeprowadzone w klasyczny sposób, zgodnie z wymogami regulaminowymi.

Krakowska Szkoła Wushu – Organizator Mistrzostw nagrodził wszystkich startujących w „Pierwszym Kroku” skakankami (wartość nagrody to 50 PLN), zaś rywalizujący w Turnieju Głównym zawodnicy otrzymali torby sportowe (wartość nagrody to 250 PLN). Wybrani zostali także najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych chłopców i dziewcząt (grupy A, B, C), którzy zostali uhonorowani bonami podarunkowymi do sklepu sportowego (wartość nagrody to 200 PLN).

W ramach podziękowania za przybycie i udział w Mistrzostwach wszyscy trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary i torby sportowe, a sędziowie okolicznościowe koszulki.

Po zakończeniu imprezy Organizator zaprosił wszystkich uczestników na wspólne wyjście na basen.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa

TOP